Správa CHKO Železné hory >> Akce >> Vernisáž putovní výstavy k 30. výročí vyhlášení CHKO Železné hory

Vernisáž putovní výstavy k 30. výročí vyhlášení CHKO Železné hory

Vernisáž putovní výstavy k 30. výročí vyhlášení CHKO Železné hory

V úterý 3. 8. 2021 proběhne od 18 hodin v muzeu na faře v Trhové Kamenici vernisáž putovní výstavy CHKO Železné hory-její krásy a hodnoty.

Na celkem 18 výstavních panelech je poutavou formou představeno šest hlavních témat ochrany přírody a krajiny Železných hor. Kameny, Voda, Lesy, Louky, Stromy a Stavby – každé téma je na panelech zpracováno s cílem ukázat nejen to nejcennější a nejzajímavější, ale i přiblížit způsoby a důvody ochrany jednotlivých fenoménů, ať už jde o drobné tůně v krajině, podmáčené louky, přírodě blízké lesy nebo zachovalou urbanistickou strukturu sídel.

Stručné texty názorně doplňují mnohdy unikátní fotografie autorů, kteří se v posledních letech aktivně věnují fotografické dokumentaci přírody a krajiny Železných hor.

Výstava připravená ve spolupráci s Regionálním muzeem v Chrudimi a Národním geoparkem Železné hory potrvá do 5. 9. V letošním roce bude ke shlédnutí ještě v dalších obcích v CHKO (Ždírec n/D  8.9.2021 - 8.10., Nasavrky 16.10. - 14.11., Slatiňany 22.11. - 28.11.).

stavby  stromy      Voda panel

Správa CHKO Železné hory

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt